تکنیک های آموزش زبان انگلیسی به کودکان

تکنیک های آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان ، که ذهن شان درگیر شناخت محیط اطراف ، بازی و شیطنت است ، نیاز به صبر و خلاقیت دارد . اگر شما زبان انگلیسی را در کودکی و بزرگسالی آموخته باشید تصدیق خواهید نمود که نحوه تدریس و کلاس ها ، متریال آموزشی در هنگام آموزش در این سنین نیاز به تفاوت های اساسی دارند پس تکنیک های آموزش زبان انگلیسی به کودکان مهم هستند .

این مطالب برای استفاده معلمان جوان و کم تجربه برای آشنا با برخی تکنیک ها متد های آموزش زبان انگلیسی به کودکان تهیه شده است . مطالعه این پست به معلمان جوان که قصد آموزش زبان انگلیسی به کودکان به صورت حضوری یا آنلاین را دارند کمک میکند بتوانند طرح درس یا الگوی تدریس خود را برای دریافت بهتر کودکان سفارشی سازی کنند .

بلد بودن زبان بودن انگلیسی یا حتی گذراندن یک دوره کارشناسی در رشته های مختلف مانند مترجمی زبان انگلیسی نمیتواند مجوزی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان باشد . دانستن نحوه آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان جوان دنیای متفاوت دیگری است.

گاهی اوقات متمرکز نگاه داشتن کودکان برای یادگیری در طول برگزاری یک کلاس یک ساعته ، کاری سخت و دشوار است. با این حال ، نگران نباشید شما می توانید از این انرژی و کنجکاوی کودکان به نفع خود و نهایتا رشد مهارت آموزی در آنها استفاده کنید. در اینجا نحوه آموزش زبان انگلیسی به کودکان با استفاده از بازی ها و فعالیت های جذاب را بیان خواهیم نمود .

8 روشی که برای آموزش انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان یک چالش است که دستیبابی به نتیجه مثبت درآن نیاز به عمل گرا بودن ، تمرکز ، برنامه ریزی ، صبر و نهایتا خلاقیت در استفاده از انرژی کودکان برای جذاب نمودن کلاس ها دارد .

به یاد داشته باشید ، ترکیبی از دانش و تجربه به معلمان کمک خواهد نمود تا بتوانند به اهداف تعیین شده دست یابند . این ترکیب بدین معناست که شما باید به نحوه ارائه اطلاعات و جذب دانش آموزان توجه ویژه ای داشته باشید.

تعامل و سرگرمی کلیدی برای ورود به دنیای کودکان است و بدون داشتن این کلید ، تجربه نشان داده نتیجه جز بی حوصلگی و ایجاد اضطراب و ترس در زبان آموزان کوچک حاصلی دیگر به همراه نخواهد داشت .

درسها را به آهنگ تبدیل کنید

استفاده از ریتم و آهنگ در آموزش زبان انگلیسی به کودکان بسیار متدوال است . تبدیل بخشی از محتوای درسی به آهنگ و ریتم تاثیر بسیار مثبتی در کاهش استرس و بالا رفتن تمرکز در کودکان دارد . شعر و آهنگ و ریتم همیشه برای کودکان جذاب است و باید از این ظرفیت به نحو احسن برای آموزش بهره برد .

تبدیل واژگان ، دستور زبان و دیالوگ ها به آهنگ های جذاب یک روش فوق العاده برای آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان جوان است که ما در فان انگلیش برای آن برنامه ریزی و محتوای اختصاصی تولید نموده ایم .

برای نشان دادن واژگان جدید نمودارهای بصری ایجاد کنید

از رنگ ، وسایل آموزش بصری برای حفظ توجه بیشتر کودکان استفاده کنید. به قانون جذب براساس چشم محور بودن کودکان توجه ویژه ای نماید . استفاده درست از متریال آموزشی مناسب مثلا رنگ آمیزی و مصور سازی واژگان و کلمات بسیار کار ساز است . نقاشی و کار دستی را به جشن جلوه های بصری ، کودکان بی افزاید تا معجزه آن را ببینید .

با استفاده از بازی های خاص حافظه را بیدار کنید

عدم تمرکز به یکی از مشکلات رایج در کودکان تبدیل شده است . اما این مشکل نمیتواند ما را شکست دهد . ما درفان انگلیش با استفاده از بازی های تمرکز گرا سعی در افزایش تمرکز و بالا بردن حافظه برای جذب کلمات جدید مینماییم .

مکالمه محور باشد

سعی کنید بچه را به مشارکت در یک بحث ساده مرتبط با موضوع محتوای آموزشی کلاستان وادار کنید . مثلا اگر درباره رنگ ها کلاس برگزار کرده اید با بیان سوالات و ایجاد محاوره ها بین کودکان و خودتان درباره رنگ ها ، واژگان جدید رایاد دهید .

بازی را فراموش نکنید

بازی یک راه آموزشی منحصر به فرد است که بسیاری از مشکلات مانند تمرکز را حل میکند . میدانید کودکان میتوانند بدون اینکه بدانند یاد بگیرند و بازی یکی از محلهای خوب برای یادگیری است . فان انگلیش بر همین اساس براساس محتوا و طرح درس های هر کلاس ، بازی های زیادی را طراحی و اجرا خواهد نمود .

تائتر و نمایش

آموزش بصیری ، بازی و نقش آفرینی در تائتر گروهی و فردی میتواند مسیری بی بدیل برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان باشد . استفاده از ظرفیت های نمایش برای آموزش زبان انگلیسی با تعریف نقش های جذاب و کودکانه ، استفاده از عروسک ها یا حتی نمایش های عروسکی بر اساس طرح درس علاوه بر جذاب بودن باعث افزایش کلاس وسطح آموزش شما میگردد .

درسهای قبلی را در هر کلاس تکرار کنید

ذهن کودک برای جا گرفتن کلمات نیاز به تکرار دارد این موضوع بسیار مهم است بنابراین در هر جلسه مدت کوتاهی را باید به تکرار کوتاه و مختصر موضوعات آموزشی جلسه قبل گذراند .

والدین را در تجربه آموزش کودک شریک کنید

آموزش درست با همراهی و همیاری والدین به موفقیت می رسد . قبل از قضاوت سریع درباره این پیشنهاد اجازه دهید موضوع را بیشتر توضیح دهیم .

استفاده از ظرفیت والدین به معنای دخالت آنها در آموزش زبان انگلیسی به کودکان نیست . ما در فان انگلیش به تجربه دریافته ایم که والدین که زبان انگلیسی ضعیف یا حتی قوی دارند منبع اشاعه لهجه نادرست هستند . منظور ما از شریک کردن ، اجازه دادن برای حضور در فعالیت های حضوری گروهی مانند کارگاه آموزش زبان انگلیسی مادر و کودک و کمک به ایجاد پروسه تکرار برای هک شدن کلمات در ذهن کودک است .

توصیه ها

آموزش زبان انگلیسی به کودکان میتواند هم به صورت آنلاین هم به صورت حضوری صورت پذیرد . رعایت نکات فوق به معلمان برای بالا بردن کیفیت آموزش در دوره های حضوری و آنلاین کاربرد دارد . اگر شما معلمی هستید که از طریق وب کم و بستر های تعاملی به کودکان زبان انگلیسی آموزش میدهید نگران نباشید اجرای همه این تکنیک ها امکان پذیر است . شما میتوانید برای همکاری با ما و یا دریافت آموزش با ما تماس بگیرید .

در پایان دو نکته را برای بهترشدن کیفیت آموزش زبان انگلیسی آنلاین به کودکان برای معلم های جوان و تازه کار را بیان مینمایم که حائز اهمیت است .

لازم نیست مدوام به فکر تغییر در بازیها و طرح درس ها باشید . اگر کودکان حاضر در کلاس شما با یک بازی ارتباط مناسبی برقرار میکنند لازم نیست آن بازی را عوض کنید .

آموزش آنلاین به معنی دست بسته شدن معلم برای استفاده از تکنیک ها و بازی ها نیست . بلکه برعکس شما میتوانید با استفاده از یک بستر تعاملی و تولید محتوا خاص ، خروجی بهتری در یادگیری کودکان بدست آورید .

Related posts

معلم کوچک - روش جذاب آموزش زبان انگلیسی به کودکان

روش ها و تکنیک های برای آموزش زبان

این مقاله از پرفسورDr. Richards یکی از معتبر ترین اساتید در حوزه آموزش زبان انگلیسی به کودکان ترجمه و با کمی بازنگری بعنوان راهنمای اساتید جوان برای آموزش خلاقانه زبان به کودکان کشور مان ارائه گردیده است . امید است از مطالعه این مقاله لذت ببرید و نظرات خود...

Read More
ابزارهای مناسب برای آموزش زبان انگلیسی کودکان

ابزارهای جلب توجه زبان آموزان

مدیریت کلاس کودکان گاه می تواند بسیار سخت و طاقت فرسا باشد ولی در عین حال میتواند بسیار جذاب و سرگرم کننده باشد. ما در اینجا شما را با روش های مختلف مدیریت موثر از جمله ابراز های جلب کننده را بیان میکنیم .

Read More
آموزش زبان انگلیسی برای کودکان با فونیکس

فونیکس چیست ؟

فونیکس یک بخش اساسی در بدنه آموزش زبان انگلیسی به شمار می رود. ولی فونکیس چیست؟ فونیکس روشی است که ما از طریق آن خواندن و نوشتن را به بچه ها آموزش می دهیم.به بیان دیگر آوردن صداها بر روی کاغذ است.

Read More

Give a comment

تماس با مشاور آموزشی