شعر و ریتم در آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان با شعر و آهنگ

شعر و ریتم در آموزش زبان انگلیسی سالیان طولانی است مورد استفاده استادان و معلمان بعنوان ابزاری برای ارتقا سطح و کیفیت آموزش است . هدف اصلی از آموزش زبان انگلیسی توسعه مهارت های ارتباطی است ضمن اینکه علاقه و انگیزه برای یادگیری در کودکان حفظ شود.برای اینکه این مهم حاصل شود باید محتوا تا حد امکان نزدیک به زندگی واقعی یادگیرنده باشد و روش های آموزش باید با استایل های یادیگری متفاوت منطبق باشد.

ترکیبی از ریتم ها ، اهنگ ها و ملودی ها جذاب با توجه  به طبیعت و محتوای مفرح و آرامش بخش آن در توسعه مهارت های زبانی کودکان نقش مهمی دارد .کودکان به طور طبیعی شعر و ریتم را دوست دارند و اگر از آن به عنوان ابزاری برای آموزش زبان انگلیسی استفاده شود ، مشتاقانه آن را می پذیرند . نکته اینجاست در حین استفاده از شعر و ریتم آن ها متوجه نیستند که آموزش در حال رخ دادن است و آن را به عنوان یک فعالیت مفرح می بینند. از تاثیرات غیر مستقیم اما بسیار مفید شعر و ریتم میتوان برای آموزش زبان انگلیسی آنلاین برای کودکان هم استفاده نمود .

آهنگ ها یک منبع خوب برای تمرین تلفظ های درست و آهنگ کلام هستند، همچنین به ارتقای مهارت درک مطلب و همچنین توسعه دایره کلمات و عبارات کمک میکند .

آهنگهای ساده و تکراری اغلب اولین گام ها در یادگیری زبان هستند ، قافیه ها و ریتم ها به کودکان و خردسالان حتی بزرگسالان میتواند برای یادگیری پایدار زبان انگلیسی کمک نماید .
تحقیقات بسیار جامعی در دانشگاه های معتبر جهان درباره تاثیرات استفاده از شعر خوانی و ریتم بر آموزش زبان انگلیسی انجام شده و همه آنها نتیجه واحدی رسیده اند .
آهنگ ها و ریتم ها با ارزش ترین ابزار کمک آموزشی هستند که به زبان آموز کمک می کنند تا بتواند به شکل بسیار مناسبی به عبارت ها و مفاهیم لغات جدید ارتباط برقرار کرده و استفاده کاربردی از آنها را بی آموزد .

ریتم یا ضرب آهنگ را عملا میتوان در هر زبان و فرهنگی یافت . زبان انگلیسی از این قاعده مستثنی نیست و در آن ریتم و اشعار خوبی بخصوص کودکان وجود دارد . استادان و معلمین بزرگ بر اساس نیاز های آموزشی این ریتم ها و اشعار را تبدیل به ریتم آهنگ با شعر های هم قافیه نموده اند تا از ظرفیت آنان برای آموزش زبان انگلیسی بخصوص برای کودکان 3 تا 10 سال استفاده نود .

در اینجا باید گفت که بسیاری از ریتم آهنگ های که برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان استفاده میگردد توسط معلمین سخت کوش ساخته و تنظیم شده است .

یکی از ویژگی های بسیار جالب استفاده از این تکنیک برای آموزش آن است که میتواند در هر سنی که کودک قرار داشته باشد برای یادگیری از آن استفاده کرد . بسیاری از والدین به دنبال بهترین سن برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان هستند و نگران هستند که چطور میتوان به کودک 3 ساله زبان یاد داد . شعر و ریتم یکی از روشی ها است که در آغاز آموزش زبان انگلیسی در هر سنی که کودک باشد قابل بهر برداری است .

آهنگ ، شعر و کلیپ چگونه عمل مینماید

شعر و ریتم با ترکیبی جادویی حرکات بدن تفریحی مفرح ، جذاب برای آموزش زبان به کودکان است که سالها است توسط معلمین معتبر و با انگیزه امتحان شده و نتیجه ملموس خود را در بالا بردن راندمان یادگیری نشان داده است . ما درفان انگلیش از شعر و ریتم برای آشنایی با کلمات هم در آموزش زبان انگلیسی آنلاین به کودکان و هم در کارگاه مادر و کودک استفاده مینماییم . ما مجموعه بزرگی از شعر و ریتم ها را با توجه به طرح درس و محتوای آموزشی خود جمع آوری کرده ایم که از آنها  در بخش فیلم آموزش زبان کودک به صورت رایگان در اختیار همگان قرار داده ایم .

Related posts

فراهم کردن بهترین آموزش برای کودکم

چگونه بهترین آموزش ها برای کودکان را فراهم کنیم

تقریبا همه والدین به دنبال راهکاری های هستند تا بتوانند بهترین آموزش ها برای کودکان خود را فراهم آورند . بچه ها در مدرسه زندگی می کنند بنابراین واجب است که بهترین آموزش ها برای کودکان متناسب با برنامه مدرسه آنها تنظیم نماییم .

Read More
بهترین سن آموزش زبان انگلیسی چیست ؟

بهترین سن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

امروزه کمتر کسی پیدا می شود که اهمیت تسلط بر زبان انگلیسی را درک نکند.  از مدت ها پیش این زبان دیگر زبان دیپلماسی، اقتصاد و فرهنگ جهانی نبوده و به بخش مهمی از زندگی هر فرد روی کره زمین تبدیل شده است. با توجه به گفته قبلی، ما کاملا...

Read More
کارگاه مادر کودک برای یادگیری کودکان کم سن بسیار مناسب است

معیارهای انتخاب معلم تدریس خصوصی زبان به صورت آنلاین

یکی از روش های که برای آموزش زبان انگلیسی توسط والدین انتخاب میشود استفاده از خدمات تدریس خصوصی زبان به کودکان است . برخی از والدین بسیار حساس برای دریافت خدمات اختصاصی و افزایش اثر گذاری و بالا رفتن راندمان یادگیری کودک خود به دنبال تدریس خصوصی زبان برای...

Read More

Comment ( 1 )

  • شکوره توکلی

    بسیار عالی بود . موفق باشید

Give a comment

Call Now Buttonتماس با مشاور آموزشی