چگونه بهترین آموزش ها برای کودکان را فراهم کنیم

فراهم کردن بهترین آموزش برای کودکم

تقریبا همه والدین به دنبال بهترین آموزش ها برای کودکان خود هستند و میخواهند راهکاری های بیابند تا بتوانند آن را برای توسعه فرزند خود استفاده نمایند . بچه ها در مدرسه زندگی می کنند بنابراین واجب است که آموزش ها برای کودکان متناسب با برنامه مدرسه آنها تنظیم گردد . به گفته مرکز آموزش عمومی،  کودکان سالانه حدود 900 تا 1000 ساعت را در مدرسه می گذرانند. در هند و چین حدود 25 تا 30 درصد کودکان حتی نسبت به دیگر کودکان دیگر نقاط جهان  بیشتر به مدرسه می روند، بنابراین والدین  باید مطمئن شوند که فرزندانشان در این ساعات بهترین آموزش ها برای کودکان ممکن را دریافت می کنند. بیایید نگاهی به راه‌هایی بیندازیم تا مطمئن شویم این اتفاق برای فرزندانتان می‌افتد.

چگونه می توانید بهترین آموزش ها برای کودکان را شناسایی کنیم ؟

1. در مدرسه بچه خود مشارکت داشته باشید

در کنفرانس های والدین و معلمان شرکت کنید، موقعیت داوطلبانه ای را که مدرسه ارائه می دهد انتخاب کنید و با معلمان و سایر والدین آشنا شوید. همه والدین دیگرهم  به اندازه شما مشغولیت کار و اجتماعی دارند  و بدانید شما با مشارکت در همایش های گروهی کوچک به فرزندتان  نشان میدهید که به تحصیلش اهمیت می دهید،  او متوجه میشود ، حتی اگر همیشه آن را نشان ندهد.

با  بازدید از مدرسه و وب سایت آن درک بهتری از آنچه در مدرسه اتفاق میافتد خواهید داشت  و ارتباط با مدرسه با رابطه شما با  فرزندتان روان تر خواهد نمود. همچنین دیدن شما در اطراف مدرسه می تواند اعتماد به نفس بچه ها را نیز افزایش دهد.

2. مطمئن شوید که تکالیف انجام شده است

بزرگسالان قطعاً  کارشان را بر همه چیز ترجیح میدهند و آخرین کاری که ممکن است بخواهید انجام دهید این است که تکالیف بچه‌هایتان را دنبال کنید – هرچند این مهم است. همچنین باید از معلمان در تکالیفی که به دانش آموزان می دهند حمایت کنید. آنها سعی می کنند بچه های شما را آموزش دهند، نه اینکه کار بیشتری به شما بدهند. به فرزندانتان  تاکید نمایید که  فقط در طول روز مدرسه می توانند کارها و تکالیف را انجام دهند.

بررسی کنید تا ببینید تکالیف فرزندان شما چیست و آیا آنها در حال  انجام و تکمیل آنها هستند. اگر این کار را نکنید، ممکن است مشکلی را کودک شما در آموزش دارد مشاهده نکنید تا زمانی که این مشکل  خیلی بدتر شود.

 برخی از چیزها این روزها متفاوت آموزش داده می شود، البته  توصیه هایی وجود دارد که والدین نباید به فرزندان خود کمک کنند تا تکالیف خود را انجام دهند، زیرا ممکن است آن را اشتباه بیاندازید بنابراین در عوض، از آنها بپرسید وبرای حل مشکلات در تکالیف به جای استرس و فشار روانی بر انها با آنها همراهی نماید تا تکالیف خود را انجام دهند . اگر آنها گیج هستند یا نمی خواهند روی تکالیف خود کار کنند که اغلب این کار را انجام می دهند ، عصبانی نشوید و با بردباری آنها را وادار به مرور مطالب و دستورالعمل ها نماید .

اگر واقعاً نیاز دارید که به بچه‌هایتان کمک کنید تا تکالیفشان را انجام دهند، زیرا آنها آن را انجام نمی‌دهند، به معلم پیام دهید و توضیح دهید که مشکل چیست. هر معلمی با خوشحالی توضیح می دهد که آیا این به معنای کمک به موفقیت کودک است و به شما کمک خواهد نمود . این تکنیک یکی از روش های دریافت بهترین آموزش ها برای کودکان است .

3. مطمئن شوید که کودک شما وقتی به مدرسه می‌آید برای یادگیری آماده است

شنیده ایم که تغذیه نقش کلیدی در یادگیری دارد، اما چقدر؟ اگر یک بچه حساس دارید که از خوردن صبحانه طفره می رود  ، یا نوجوانی دارید که به نظر می رسد نمی تواند به موقع از رختخواب بلند شود باید مشکل را هر جور شده است حل کنید . شما بعنوان والدین ، باید مطمئن شوید که فرزندانتان به اندازه کافی بخوابند، تغذیه مناسبی داشته باشند، هیدراته باشند و با بهترین نگرش به مدرسه بروند. در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید:

 •     به زمان خواب منظم پایبند باشید
 •     یک ساعت قبل از زمان خواب ، لب تاب ، گوشی یا تلویزیون  را خاموش کنید.
 •     به بچه ها کمک کنید شب قبل تکالیف و کتاب ها را در کوله پشتی خود بگذارند.
 •     به بچه ها کمک کنید تا لباس هایشان را برای روز بعد بچینند.
 •     به آنها یک صبحانه مغذی بدهید.

4. به کودک خود بیاموزید که چگونه چیزها را در جایی که می‌رود قرار دهد

یکی از با ارزش ترین مهارت هایی که بچه ها در مدرسه یاد می گیرند، سازماندهی است. ممکن است بی اهمیت به نظر برسد، اما سازماندهی بستری برای تکمیل به موقع پروژه ها،  نظم و قرار دادن هر چیزی در جای مناسب خود است .  سازماندهی یک مهارت اساسی زندگی است که بچه ها در مدرسه، محل کار و تا آخر عمر از آن استفاده خواهند کرد.

بچه‌های شما به احتمال بسیار زیاد  از نظم و فشار برای  قرار دادن  اسباب‌بازی‌هایشان در جای خود لذت نخواهند برد، نوجوانان هم وقتی به آنها می‌گویید که سازمان دهی و نظم بلیط موفقیت است، خیلی هیجان‌زده نمی‌شوند، اما همچنان وظیفه شما این است که این توانایی را ایجاد کنید. برای کمک به موفقیت آنها به فرزندان خود بیاموزید که وقتی کارشان تمام شد، چیزهایی را که برداشته باید سر جای خود بگذارند کنار بگذارند و چیزهایی مانند لباس و کتاب سریع مرتب کنند. این به آن‌ها کمک می‌کند تا مکان‌ها را به موقع پیدا کنند، آماده رسیدن به مقصد شوند و مرزها و ارزش‌های پاکیزگی را  بهتر درک کنند. برای درک اینکه چگونه مهارت‌های سازمانی به بچه‌ها در زندگی آینده آنها تأثیر می‌گذارند، به مجموعه‌های مهارت‌های کسب‌وکار نگاهی بیندازید:

 •     ایجاد و حفظ ضرب الاجل
 •     هیئت نمایندگی
 •     هدف گذاری و رسیدن به اهداف
 •     تصمیم گیری

آه، حالا همه چیز منطقی است!  تمام این مهارت‌ها در مدارس درحال آموزش و توسعه به فرزند شما است ، اگر مدرسه فرزند شما این مهارت اساسی را توسعه نمی‌دهد،  این وظیفه شما است که این مهارت‌ها را توسعه دهید.

ممکن است تعجب کنید که از فرزندتان انتظار می رود در کلاس درس کارهای  انجام دهد و از او انتظار  همان کارها در خانه انجام ندهد و برعکس . هماهنگ کردن این تناقضات  می تواند به فرزند شما کمک کند تا حد و مرزها را یاد بگیرد، احترام بگذارد و زمان خود را بهتر مدیریت کند. مدیریت زمان جز بهترین آموزش برای کودکان است .

5. یکی از بهترین آموزش ها برای کودکان توسعه مهارت های مطالعه است

مهارت های مطالعه آنقدر مهم است که بچه ها بدون آن ها نمی توانند از پس آن توسعه ذهنی و اجتماعی خود در دنیای آینده بر بیایند. بچه‌هایی که هرگز عادت‌های خوب مطالعه را یاد نمی‌گیرند، ممکن است به طور کلی مدرسه را ترک کنند یا هرگز به دانشگاه نرسند. در جامعه‌ای که یک مدرک تحصیلی به این معناست که بچه‌ها برای زنده ماندن و حمایت از خانواده پول کافی به دست می‌آورند، ایجاد عادت‌های مطالعه کلیدی است.

در اینجا چند نمونه از مهارت های مطالعه است که  برای کودکان کارکرد بسیار موثر دارد ذکر شده است :

 •     مناطق مطالعاتی تعیین شده
 •     دانستن انتظارات کلاس
 •     داشتن برنامه مطالعاتی
 •     نگرش مثبت
 •     تمایل به یادگیری

6. مطمئن شوید که کودک شما هر روز به موقع در مدرسه است

فرزند شما فقط در صورتی می تواند یاد بگیرد که در مدرسه یا کلاس آنلاین خود حضور داشته باشد و آماده گوش کردن باشد . عدم حضور به دلیل مریضی میتواند  توجیه داشته باشد اما نگذارید با هر بهانه ای از رفتن به سرکلاس و پایندی به حضور در آن چه در حالت حضوری و چه به صورت آنلاین طفره برود .

7. اجازه دهید فرزندتان به تنهایی موفق شود یا شکست بخورد

فرزندتان را شکست نترسانید ، گاهی اوقات آنها تا زمانی که از عواقب انجام ندادن تکالیف، بدرفتاری در کلاس  مواجه نشوند ، یاد نمی‌گیرند. بچه ها باید شکست بخورند و موفق شوند، و انجام کاری کمتر از حد عالی به آنها نشان می دهد که برای بهتر شدن باید دفعه بعد بیشتر تلاش کنند.

 اگر شکست خوردند، زمان مناسبی است که وارد عمل شوید و آنها را به سمت عادات مطالعه بهتر راهنمایی کنید، یا آنها را تشویق کنید تا برای یادگیری یک مفهوم دشوار تلاش بیشتری کنند.

8. انضباط، احترام و احترام به والدین را در خانه تمرین کنید

برخی از والدین به بچه ها اجازه می دهند هر کاری که می خواهند در خانه انجام دهند و سپس از معلمان انتظار دارند که نظم و انضباط را اعمال کنند و احترام به والدین را به آنها آموزش دهند. معلمان برخی از سخت‌کوش‌ترین افراد جامعه هستند — چرا کارشان را سخت‌تر می‌کنید؟ انضباط آسان نیست، اما می‌توانید استراتژی‌ها مناسب را در اینترنت جستجو کنید، و بچه‌ها نیز باید احترام به شما را از شما یاد بگیرند. نکته اصلی این است که والدین باید  ، بیشتر اقدامات انضباطی را که بر فرزندانشان تأثیر می گذارد، انجام دهند.

9. بدانید فرزند شما در مدرسه چه می خواند

اگر نمی دانید فرزندتان در حال مطالعه چه چیزی است، نمی توانید در مورد آن با او ارتباط برقرار کنید. برخی از بچه ها تمام کارهای خود را در مدرسه انجام می دهند، بنابراین ممکن است مجبور شوید از آنها بپرسید که روی چه چیزی کار می کنند. می‌توانید به معلمان آنها ایمیل بزنید یا با آنها تماس بگیرید و بپرسید.. در هر صورت، آگاهی از آنچه فرزندتان در مدرسه روی آن کار می‌کند به این معنی است که می‌دانید او در چه سطحی از توانایی و دانش است و در چه زمینه‌ای به کمک بیشتری نیاز دارد.

10. کودکان خود را تحسین و تشویق کنید

اگرچه این آخرین نکته ما است، اما کلید کمک به فرزندان شما برای دریافت بهترین آموزش برای کودکان است. بچه ها باید بدانند چه کاری را درست انجام می دهند و چه کاری را اشتباه انجام می دهند. گاهی اوقات به نظر می رسد تمام کاری که والدین انجام می دهند این است که به بچه ها می گویند چه کارهایی را اشتباه انجام می دهند . از لباس پوشیدن گرفته تا کارهای خانه و تکالیف  (کودک شما قطعا  کارهایی انجام می دهد، که درست است؟). تقویت مثبت کارهایی که به درستی انجام می دهند، اعتماد به نفس آنها را تقویت می کند، به آنها کمک می کند تا موفق شوند،  این کار به آنها  اجازه می دهد با دانستن ودرک اینکه که میتوانند بهتر باشند ، در مدرسه و جامعه به حرکت برای توسعه و پشرفت ادامه دهند .

بزرگترین نکته این است که به عنوان والدین یا قیم، می خواهید فرزندتان موفق شود و بهترین آموزش ممکن را داشته باشد. بخش بزرگی از تحقق این امر شما هستید و بخش مهم دیگر فرزند شما و معلمان و مدرسه آنها هستند. بدانید فرزندتان هر روز کجا می‌رود و چه کار می‌کند — سپس در مورد آن با او صحبت کنید و او را راهنمایی کنید. آنها به راهنمایی شما نیاز دارند و زمانی که شما علاقه نشان دهید پاسخ خواهند داد.

حرف آخر

منبع : مقاله

در انتها یادآوری میکنیم که برای تربیت یک کودک پیشرو که بتواند با آینده پرچالش خود در بزرگسالی روبرو شود ، یادگیری زبان انگلیسی مهم است . دانستن زبان انگلیسی فرزند شما را از یک کوچه بن بست در تعاملات اجتماعی جهانی وارد یک بزرگراه میکند . آموزش آنلاین زبان انگلیسی با فان انگلیش راهی است که ما برای توسعه مهارت های کودک شما در اختیار شما والدین عزیز قرار میدهیم .

Related posts

بهترین سن آموزش زبان انگلیسی چیست ؟

بهترین سن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

امروزه کمتر کسی پیدا می شود که اهمیت تسلط بر زبان انگلیسی را درک نکند.  از مدت ها پیش این زبان دیگر زبان دیپلماسی، اقتصاد و فرهنگ جهانی نبوده و به بخش مهمی از زندگی هر فرد روی کره زمین تبدیل شده است. با توجه به گفته قبلی، ما کاملا...

Read More
کارگاه مادر کودک برای یادگیری کودکان کم سن بسیار مناسب است

معیارهای انتخاب معلم تدریس خصوصی زبان به صورت آنلاین

یکی از روش های که برای آموزش زبان انگلیسی توسط والدین انتخاب میشود استفاده از خدمات تدریس خصوصی زبان به کودکان است . برخی از والدین بسیار حساس برای دریافت خدمات اختصاصی و افزایش اثر گذاری و بالا رفتن راندمان یادگیری کودک خود به دنبال تدریس خصوصی زبان برای...

Read More
بهترین روش آموزش زبان به کودکان کدام است

بهترین روش آموزش زبان انگلیسی به کودکان

بهترین روش آموزش زبان یک چالش بزرگ است برای همه کسانی که توسعه فردی کود ک خود اهمیت میدهند . امروزه دغدغه های بسیاری از والدین در مسیر آموزش کودکان خود و آماده نمودن آنها برای زندگی پیش رو در کشورمان آموزش زبان انگلیسی به کودک است . افزایش...

Read More

Give a comment

تماس با مشاور آموزشی