نحوه آموزش خلاقانه زبان انگلیسی به کودکان

آموزش خلاقانه زبان انگلیسی به کودکان

در آموزش خلاقانه زبان انگلیسی به کودکان مجموعه ای از تکنیک ها و تجربه ها به شما معلمین جوان و با انگیزه ارائه میگردد پس :

اگر به دنبال جذب کودکان و افزایش بازخورد آموزش های که در کلاس زبان کودکان ارائه میدهید هستید ؟

اگر میخواهید خنده بر لب شما و دانش آموزان شما باشد ؟

اگر به دنبال اتخاذ استراتژی های متفاوت اما کارا برای پیاده سازی طرح درس خود هستید ؟

اگر میخواهید کلاس شما پر از شادی و خلاقیت باشد ؟

به شما توصیه میکنیم خواندن مقاله آموزش خلاقانه زبان انگلیسی به کودکان را که نهایتا 5 دقیقه وقت شما را خواهد گرفت را ادامه دهید . ما در این مقاله تلاش مینماییم که روش های خلاقانه تدریس زبان انگلیسی به کودکان را به شما بی آموزیم .

3 استراتژی قدرتمند برای کسب نتایج چشمگیر

زبان ذاتاً بسیار انتزاعی و ناملموس است. از سوی دیگر، کودکان بسیار واقع گرا هستند. این باعث می شود توضیح قواعد دستور زبان یا نحو برای کودکان چالش برانگیز باشد. (زمان شرطی ، را چگونه برای یک کودک پنج ساله توضیح می دهید؟!)

اما خیالتان راحت تا زمانی که این سه استراتژی ضروری برای آموزش خلاقانه زبان انگلیسی به کودکان را بدانید، دانش آموزان شما موفق به یادگیری آنچه خواهند شد که شما بعنوان معلم برنامه ریزی کرده اید . استراتژی های که در اینجا بیان میگردد هم برای آموزش حضوری و هم برای آموزش آنلاین زبان انگلیسی قابل استفاده و بهره برداری است .

آن ها را سرگرم کنید

تفریح ​​تفریح ​​تفریح! این یکی از عواملی است که واقعا برای بچه ها مهم است. هرگز فراموش نمی کنم که برادرزاده ام پس از اولین روز مهدکودکش گفت: «ما چیزی یاد نگرفتیم. ما فقط بازی کردیم!» . اگرچه من مطمئن هستم که کلاس او حاوی مطالب آموزشی آکادمیک بوده است اما هنرمندانه و به خوبی این مطالب در زیر لایه ضخیم سرگرمی پنهان شده بودند.

بنابراین امکان تدریس یک کلاس سرگرم کننده و آموزشی کاملاً امکان پذیر است. یکی از راه‌های برتر برای رسیدن به این هدف، استفاده از محتوای غنی ، سرگم کننده و خاص است. شما به کمک ویدئو و فلش کارت های تعاملی ، میتوانید کاری کنید که دانش آموزان ، انگلیسی واقعی را از طریق تفریح و بازی یاد بگیرند.

برخی از مربیان معتقدند که بچه ها از طریق بازی بهتر یاد می گیرند .آنچه در مورد کودکان انگلیسی زبان صادق است، در این مورد در مورد دانش آموزان غیر انگلیسی زبان نیز صادق خواهد بود. در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید یادگیری را با دانش آموزان خود سرگرم کننده تر کنید:

بازی بازی کنید

بازی ها راهی عالی برای  مفرح کردن یادگیری هستند. بازی‌ها نه تنها بر اساس ماهیت رقابتی اکثر کودکان انجام می‌شوند، بلکه بازی‌ها به آن‌ها هدفی برای دستیابی و مطرح شدن نیز می‌دهند. آنها وقتی در یک بازی برنده می شوند، واقعاً کاری انجام داده اند و می توانند از موفقیت خود احساس خوبی داشته باشند.

بازی‌های زیادی وجود دارد که می‌توان از آنها در کلاس درس آموزش آنلاین زبان انگلیسی استفاده کرد. ما فقط امروز می‌توانیم برخی از آنها را در اینجا یادآوری کنیم . در اینجا چند بازی معرفی میگردد ،که نیاز به آمادگی کمی دارند و برای دانش آموزان جوان بسیار سرگرم کننده هستند.

Simon Says: Simon Says کلاسیک برای تمرین مهارت های شنیداری عالی است. می‌توانید از آن برای مرور اعضای بدن («سایمون می‌گوید سرتان را لمس کنید») . یا حروف اضافه («سایمون می‌گوید پایتان را روی صندلی‌تان بگذارید») استفاده کنید.

Mother May I :بازی‌های حرکتی خود را یک قدم جلوتر ببرید و Mother May I را بازی کنید. دانش‌آموزان شما می‌توانند  ، از انواع صفت‌ها برای توصیف گام‌هایی که بررای رفتن به طرف دیگر محوطه بازی ، استفاده کنند و آنها را تمرین نمایند.

حافظه:

بازی حافظه برای یادگیری لغات عالی است. سعی کنید یک کلمه یا واژگان را روی یک کارت قرار دهید و یک تصویر که کلمه را در کارت دیگر نشان می دهد در کارت دیگر . حتی شما میتوانیدمترادف یا متضاد را روی دو کارت مختلف قرار دهید. همه کارت‌ها را روی میز بگذارید و از دانش‌آموزان بخواهید تا به خاطر بیاورند که کدام کلمه مربوط به کدام تصویر کارت است .

خلاق بودن

انجام کارهای مشابه اما تکراری کار درستی نیست و باعث ایجاد روزمرگی و کسلی برای شما و کودکان خواهد شد. پس در برنامه های خود خلاق باشید.

همه چیز را به طور منظم تغییر دهید. صندلی‌های دانش‌آموزان خود را دوباره مرتب کنید تا هر از گاهی منظره الهام‌بخش متفاوتی داشته باشند. در کلاس آنلاین میتوانید بک گراند یا تصویر زمینه پشت سر خود را عوض نمایید . قبل از تدریس مطالب، به دانش‌آموزان خود آزمون بدهید و اجازه دهید در حین یادگیری به سؤالات پاسخ دهند. هر زمان که فرصت کردید از سخنرانان مهمان دعوت کنید تا کلاس جذاب تر شود.

شما می توانید هر روز برنامه اولیه یکسانی داشته باشید، اما انواع تمریناتی را که انجام می دهید تغییر دهید. بین انجام تمرین‌های کتاب درسی بچرخید . یا در رسانه‌های اجتماعی یا وب‌سایت‌های آموزش آنلاین تحقیق کنید تا محتوا ها ، بازی ها یا روش جدید را بیابید .

آموزش زبان انگلیسی با شعر و ریتم بسیار کارساز است . همچنین می توانید از دانش آموزان بخواهید ایده های خود درباره بازی ها، فعالیت ها و تمرین های خود را ارائه دهند. از دانش‌آموزانتان بخواهید که برای یکدیگر سؤال مسابقه بنویسند . یا به آنها چند وسیله بازی ساده بدهید و به آنها اجازه دهید بازی نقد و بررسی خود را برای آخرین نکته گرامری بسازند. شاید تعجب کنید که دانش آموزان چقدر می توانند خلاق باشند.

هنر را جزیی از محتوای آموزشی در کلاس خود قرار دهید

آموزش خلاقانه زبان انگلیسی به کودکان هنر یک معلم با استعداد و البته با انگیزه است . بچه ها عاشق ساختن چیزهای رنگارنگ و هیجان انگیز در کلاس هستند. پابلو پیکاسو مشاهده کرد که “هر کودک یک هنرمند است.” از این کیفیت ذاتی بهره ببرید و از هنر برای آموزش زبان انگلیسی به دانش آموزان خردسال خود استفاده کنید.

مطمئناً هنگام استفاده از هنر می توانید در مورد چیزهای واضح مانند رنگ ها و اشکال صحبت کنید. اما بدانید که پروژه های خلاقانه پتانسیل بسیار بیشتری دارند.

سنت های فرهنگی

از دانش آموزان خود دعوت کنید تا یک پروژه هنری بر اساس سنت های فرهنگی مختلف بسازند. سپس در مورد آن فرهنگ و همچنین فرهنگ آنها صحبت کنید – چه در حین ساخت پروژه یا پس از اتمام آن.

 از آنجایی که بچه‌ها نسبت به بزرگسالان ملموس‌تر هستند. بنابراین ساخت یک کاردستی یا اثر هنری به آنها کمک می‌کند تا بهتر با فرهنگ ارتباط برقرار کنند . این یک موضوع فوق‌العاده انتزاعی برای بچه‌ها است که میتواند علاوه بر کمک به تدریس زبان انگلیسی باعث رشد شخصیت آنها شود .

 کلاژها:

پروژه های هنری نیز راهی عالی برای صحبت در مورد حروف اضافه مکان هستند. کلاژ آسان است و تقریباً با هر چیزی می توانید یکی بسازید. همانطور که دانش‌آموزانتان کار می‌کنند، به آن‌ها دستورالعمل‌هایی بدهید که با استفاده از حروف اضافه، آیتم‌های مختلف را کجا قرار دهند. یا اجازه دهید به شما بگویند در حال انجام چه کاری هستند و موارد موجود در کلاژشان در ارتباط با یکدیگر کجاست. فراموش نکنید که پس از هر فعالیت هنری به هر فردی فرصت دهید تا در مورد آثار هنری تکمیل شده خود صحبت کند.

آشپزی:

هنر آشپزی را فراموش نکنید. وقتی در کلاس غذا درست می‌کنید، چه سنتی باشد و چه بین‌المللی، این فرصت را دارید که در مورد هر  کدام از پنج حواس صحبت کنید. ضرب المثلی هست که می گوید اول با چشم می خوریم بعد با بینی بعد با دهان. هنگامی که با دانش آموزان خود آشپزی می کنید در مورد تمام حواس پنج گانه صحبت کنید و مطمئن شوید که فرآیند پخت و پز را نیز شامل می شود. همانطور که به دانش‌آموزان خود آموزش می‌دهید، موضوعات گرامر مانند عبارات ضروری، انتقال بین مراحل و روابط علت و معلولی را پوشش می‌دهید.

کلاس خود را در محیط و فضای آزاد هم برگزار نمایید .

آیا تا به حال سعی کرده اید در یک کلاس خارج از خانه شرکت کنید؟ اگر نه، از چیزهایی که آنها می توانند در فضای باز بیاموزند شگفت زده خواهید شد. اینجا تعدادی ایده برای نحوه شروع شما موجود است:

شکار :

سعی کنید دانش آموزان خود را به شکار در محوطه مدرسه یا آموزشگاه بفرستید. البته در کلاس آنلاین این کار میتواند در خانه انجام شود . شما می توانید موارد مورد نظر آنها را با هر واحدی که در حال آموزش هستید تنظیم کنید. اگر بخواهید، ممکن است از آنها بخواهید به دنبال مواردی باشند که با هر حرف الفبا شروع می شوند یا مواردی که هر رنگ رنگین کمان دارند. می توانید از آنها بخواهید به دنبال اشکال خاصی نیز باشند.

گنج‌یابی:

می‌توانید دانش‌آموزان خود را با سرنخ‌هایی برای حل (چه بر اساس دستور زبان یا محتوا) به بیرون بفرستید ( البته این کار حتما باید با هماهنگی والدین باشد ) و از هر سرنخ بخواهید آنها را به دیگری هدایت کند. قبل از کلاس، سرنخ‌های خود را در خارج از خانه پنهان کنید، به دانش‌آموزان زمان زیادی بدهید تا قبل از رفتن به داخل و بحث درباره سرنخ‌ها و راه‌حل‌هایشان، همه آنها را جمع‌آوری کنند.

نشانه ها را بسازید:

صفحات یک کتاب مصور را کپی کنید و آنها را به صورت علامت درآورید. این علائم را در اطراف اموال مدرسه خود قرار دهید و از دانش آموزان بخواهید هر صفحه را بخوانند و قبل از رفتن به ایستگاه بعدی به یک سوال پاسخ دهند. راه های زیادی برای آوردن کتاب به فضای باز وجود دارد. این  کار در آموزش آنلاین هم مقدور است کافی است کمی خلاقیت داشته باشید .

2.  بچه ها را فعال کنید

در آموزش خلاقانه زبان انگلیسی به کودکان باید از همه ابزار های برای ارتقا سطح کیفی آموزش استفاده کرد و ایجاد فعالیت های جذاب یکی از این ابزارها است . اگر چیزی وجود داشته باشد که بچه ها بیشتر از سرگرمی دوست داشته باشند ، آن حرکت است. در واقع، دکتر ماریا مونته سوری پیشنهاد کرد که کودکان خردسال قادر به یادگیری نیستند مگر اینکه قادر به حرکت باشند. علاوه بر این، مشارکت کل بدن  ، در یادگیری زبان یک روش آموزشی مفید است. هر چه زبان آموزان بیشتر حرکت کنند، بهتر و سریعتر مطالبی را که شما آموزش می دهید درک می کنند و راحت تر می توانند اطلاعات را حفظ کنند.

تکنیک TPR (پااسخ فیزیکی کامل) یک روش آموزشی است که با کودکان بسیار خوب کار می کند. در اصل، شما حرکات فیزیکی را با آموزش زبان مرتبط می دانید. دانش آموزان با یادگیری حرکت می کنند. آنها دستورالعمل ها را دنبال می کنند، حرکات شما را کپی می کنند . آنها وقتی مفاهیم زبانی را تمرین می کنند، تمام بدن خود را درگیر می کنند. این یکی از موثرترین روش ها برای آموزش ESL به کودکان است.

استفاده از آزمایش های عملی نیز یک راه عالی برای حرکت دانش آموزان در هنگام یادگیری زبان انگلیسی است. می‌توانید از آیتم‌های ساده‌ای مانند فلش کارت‌ها استفاده کنید . اما همچنین می‌توانید با کارهایی که به دانش‌آموزان خود می‌دهید خلاق‌تر باشید.

بازی دنیای کوچک:

سعی کنید مجسمه‌های حیوانات را که در کتاب یا داستانی که در کلاس تان می‌خوانند ، جمع‌آوری کنید . به دانش‌آموزان اجازه دهید داستان را با استفاده از شکل‌ها بازگو کنند. یک سناریوی کوچک ایجاد کنید که شامل آیتم هایی به اندازه بازی است که نشان دهنده موارد موجود در دنیای واقعی است.

کیف های اسرارآمیز:

واقعاً با قرار دادن وسایل در کیسه های کاغذی قهوه ای، حس لامسه دانش آموزان خود را هدف قرار دهید. سپس از آنها بخواهید بدون نگاه کردن به داخل کیسه ها بروند و آنچه را که دارند توصیف کنند.

بحث:

لیستی از سوالات بحث مورد نظر خود را بر روی کاغذ به دانش آموزان بدهید ، هر سوال را روی یک بلوک بنویسید. سپس از دانش‌آموزان بخواهید به سؤال روی بلوکی که برای نوبت خود کشیده‌اند پاسخ دهند.

3. به دانش آموزان خود فشار نیاورید

یکی از مهم ترین نکاتی که باید هنگام آموزش به کودکان به خاطر بسپارید این است که به آنها فشار نیاورید. به یاد داشته باشید که کودکان برخی از جنبه های زبان های خارجی را راحت تر از بزرگسالان یاد می گیرند. بنابراین مهم نیست که در کلاس چه کاری انجام می دهید. فقط آنها برای یادگیری تشویق نماید و نگذارید از یادگیری زبان دلسرد شوند .

فرآیند یادگیری طبیعی آنها سه مرحله ساده را دنبال می کند. وقتی  با آنها بازی میکنید کاری کنید که کلمات و دستور زبان را تشخیص دهند. وقتی  آنها از  کلمات و دستور زبانی که استفاده می کنند از آنها درباره آن  سؤال کنید و بگذارید پاسخ بدهند . مطمن باشید با استفاده از یک سبک آموزش خلاقانه زبان انگلیسی به کودکان آنها برای یادگیری در آینده توانمند خواهند شد . ضمنا بهترین سن برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان طبق نظریه های مختلف متفاوت است . اما به نظر این مجموعه شروع آموزش از 3 سالگی مناسب و امکان برگزاری کلاس آنلاین وجود دارد .

منابع استفاده شده :

مقاله How to Teach English to Children: 3 Powerful Strategies for Impressive Results

Related posts

معلم کوچک - روش جذاب آموزش زبان انگلیسی به کودکان

روش ها و تکنیک های برای آموزش زبان

این مقاله از پرفسورDr. Richards یکی از معتبر ترین اساتید در حوزه آموزش زبان انگلیسی به کودکان ترجمه و با کمی بازنگری بعنوان راهنمای اساتید جوان برای آموزش خلاقانه زبان به کودکان کشور مان ارائه گردیده است . امید است از مطالعه این مقاله لذت ببرید و نظرات خود...

Read More
ابزارهای مناسب برای آموزش زبان انگلیسی کودکان

ابزارهای جلب توجه زبان آموزان

مدیریت کلاس کودکان گاه می تواند بسیار سخت و طاقت فرسا باشد ولی در عین حال میتواند بسیار جذاب و سرگرم کننده باشد. ما در اینجا شما را با روش های مختلف مدیریت موثر از جمله ابراز های جلب کننده را بیان میکنیم .

Read More
آموزش زبان انگلیسی برای کودکان با فونیکس

فونیکس چیست ؟

فونیکس یک بخش اساسی در بدنه آموزش زبان انگلیسی به شمار می رود. ولی فونکیس چیست؟ فونیکس روشی است که ما از طریق آن خواندن و نوشتن را به بچه ها آموزش می دهیم.به بیان دیگر آوردن صداها بر روی کاغذ است.

Read More

Give a comment

تماس با مشاور آموزشی