آموزش زبان انگلیسی در خانه

آموزش زبان انگلبسی در خانه را چگونه پشتیبانی است

بسیاری از والدین دوست دارند فرزندانشان درخانه زبان انگلیسی را بیاموزند. آنها به دنبال آموزش انگلیسی در خانه هستند . اما نمی دانند چگونه و از کجا باید فرایند آموزش زبان انگلیسی به کودک در منزل را شروع کنند.
بسیاری از والدین بخصوص بعد از پاندمی ویروسی جدید ، دوست دارند فرزندانشان در خانه آموزش زبان انگلیسی دریافت نمایند . اما نمی دانند چگونه باید از آموزش انگلیسی در منزل به کودک خود ،حمایت و پشتیبانی نمایند.بنابراین توصیه مینمایم پیشنهادات ما را که حاصل تجربه در آموزش زبان انگلیسی به روش های جدید است بخوانید.
مهم نیست که به چه علت شما تصمیم به دریافت آموزش زبان انگلیسی آنلاین برای کودکان خود را گرفته اید ، مهمترین چیز آن است که شما مشتاق و علاقمند هستید و تصمیم گرفته اید با تشویق و پشتیبانی زمینه آموزش زبان انگلیسی در منزل را برای کودک خود فراهم آورید .


نکات مهم در آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه:


در ابتدا چند نکته اساسی را بیان می نماییم تا ذهن شما والدین عزیز را برای درک بهتر فرآیند جذب و یادگیری در کودکان آماده شود .آموزش درست نیاز به طرح درس ، برنامه ریزی آموزشی ، ساختار دارد و اساسا ما معتقد هستیم که والدین بدون کمک گرفتن از یک سیستم آموزشی که توسط یک موسسه حمایت میگردد ، نمیتوانند به آموزش زبان انگلیسی در منزل به کودکان بپردازند .
تجربه نشان داده تاثیرات آموزش خودسرانه در از بین بردن اشتیاق ، حس یادگیری کودکان بسیار زیاد است ، از طرفی این آموزش ها موجب آسیب به لهجه ، تلفظ لغات و گرامر میگردد و تصحیح آنها در بزرگسالی برای کودکان بسیار زمان بر و سخت خواهد بود .

بنابراین دراین مطلب فرض برآن گرفته شده است که برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان ، والدین یک موسسه یا مربی خوب و متبحر مانند فان انگلیش را انتخاب نموده اند . روش های دریافت آموزش زبان انگلیسی به کودکان میتواند به صورت آنلاین و خصوصی در منزل باشد که فرض میگردد والدین یکی از این دور روش را انتخاب نموده اند.
این مقاله در ادامه به بیان حمایت ها و پشتیبانی والدین برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه میپردازد ،ضمنا تاکید میگردد که فرض آن است که والدین به زبان انگلیسی و تلفظ درست لغات تا حدود قابل قبولی مسلط هستند تلفظ درست لغات را میدانند در غیر اینصورت بخش های را که لازم به صحبت کردن یا بیان کلمات است انجام ندهید و این کار را به معلم واگذار نمایید .

گام اول


اگر کودک شما بلافاصله یادگیری انگلیسی را شروع نمی کند نگران نباشید
. کودکان به زمان خاصی برای جذب زبان نیاز خواهند داشت پس صبور باشید .آنها با دریافت استفاده از متدهای آموزشی تجربه شده ، در زمان مناسب شروع به صحبت به زبان انگلیسی خواهند کرد.

گام دوم


ایجاد روال عادی : یک روال معمول برای زمان تمرین انگلیسی در خانه ایجاد کنید. بهتر است ، جلسات کوتاه و مکرر داشته باشید تا جلسات طولانی و کم . به نظر کارشناسان ما برای کودکان بسیار خردسال پانزده دقیقه تمرین کافی است. با افزایش سن مثلا از 7 سال به بالا و افزایش تمرکز کودک ، می توانید جلسات را به تدریج طولانی تر کنید.
برای جلب توجه کودک ، فعالیتها را کوتاه و متنوع نگه دارید و تمرینات تعیین شده توسط سیستم آموزش را که سبک فان انگلیش شامل بازی ، سرگمی و شعر خوانی است کوتاه و جذاب با کودک انجام دهید.

سعی کنید فعالیتهای خاصی مثلا شعر خوانی یا حتی دیدن فیلم های آموزشی کوتاه را هر روز به طور مستمر انجام دهید. کودکان وقتی می دانند که چه انتظاری از آنها داریم ، احساس راحتی و اطمینان بیشتری می کنند. به عنوان مثال ، می توانید هر روز بعد از مدرسه یک بازی انگلیسی جذاب براساس طرح درس انجام دهید . این بازی ها باید تحت نظر سیستم آموزشی تعیین گردد و قبل از خواب یک داستان انگلیسی با فرزندان خود بخوانید.

گام سوم


ایجاد فضای اختصاصی برای نشان دادن اهمیت آموزش زبان به کودکان مفید است
،اگر میتوانید گوشه ای از محیط خانه یا اتاق کودک که میتواند شامل یک میز کوچک و بخشی از دیوار اتاق باشد به چیدمان برای آموزش اختصاصی با کاردستی ها ، کتابها ، بازی ها و دیگر متریال های آموزشی زبان انگلیسی اختصاص دهید .

گام چهارم


تکرار بسیار مهم و ضروری است – نقطه مشترک تمام روش های استاندارد آموزش زبان انگلیسی به کودکان تکرار است . کودکان براینکه بتوانند به مرحله استفاده از کلمات یا واژه ها برسند باید بارها و بارها کلمات و عبارات ها را بشنوند .

گام پنجم

بازی کردن یکی روش های مناسب برای آموزش است و کودکان هنگام بازی به طور طبیعی یاد می گیرند. استفاده از متریال آموزشی مانند فلش کارت ها یک راه عالی برای آموزش ، بخصوص واژگان ها هستند ، به شرطی که استفاده از فلش کارت زیر نظر متد آموزشی استاد باشد .ما در فان انگلیش به والدین متریال درست و متناسب با دوره را ارائه خواهیم نمود ، انواع مختلفی از بازی ها وجود دارد که می توانید با فرزندان خود انجام دهید تا به آنها در تمرین انگلیسی کمک کنید.

  • بازی های اکشن – بازی آقای گرگ ساعت چند است؟
  • بازی های رومیزی – مار پله
  • بازی های سنتی واژه ای – می توانید وقت تمرین خود را با یک بازی آنلاین به پایان برسانید .

اما همانطور که گفته شد این بازی ها باید متناسب با سطح پیشرفت و روند آموزشی باشد . بازی در دوره توسط مدرس زبان انگلیسی برای کودک شما تنظیم شود و شما مجری و حمایت کننده از آن خواهید بود.

گام ششم


استفاده از موقعیت های روزمره
یکی مزیت های پشتیبانی از آموزش زبان انگلیسی آنلاین به کودکان در منزل است .شما می توانید از موقعیتهای روزمره و اشیاء واقعی در اطراف خانه برای تمرین استفاده کنید.بعنوان مثال : هنگامی که کودک شما در حال لباس پوشیدن است یا وقتی مشغول مرتب کردن لباس های خود هستید با پرسیدن سوال های کوتاه درباره رنگ و نوع لباس ذهن او را تحریک کنید – سوال : “جوراب هات چه رنگی هست ” ، ” این تی شرت پدر است ؟” و غیره .
وقتی به کودک خود کمک می کنید تا اتاق خواب خود را مرتب کند ، واژگان های مربوط به اسباب بازی و مبلمان را تمرین کنید مثلا : “بیایید خرس عروسکی خود را روی تخت بگذاریم!” ، “ماشین آبی کجاست “.

هنگامی که در حال آشپزی یا خرید هستید ، واژگان غذا را تمرین کنید . مثلا وقتی به سوپر مارکت می روید ، لیستی از چیزهایی را که باید در قفسه ها پیدا کنید به انگلیسی به کودک بدهید .

البته تمام این تمرینات باید متناسب به سن کودک باشد حتی برای کودکان کوچیکتر میتوانید از تصاویر استفاده کنید. ( البته این تمرین ها توسط مربی در دوره هی فان انگلیش برای والدین تعریف میشود ).

گام هفتم


استفاده از داستان گویی برای آموزش زبان بسیار مفید است . کودکان کوچکتر عاشق کتابهایی با رنگهای روشن و تصاویر جذاب هستند. با هم به تصاویر نگاه کنید و کلمات را همانطور که به تصاویر اشاره می کنید بگویید.

بعداً می توانید از فرزند خود بخواهید به موارد مختلف در تصاویر که با کلمات آن در دوره آموزشی آشنا شده است اشاره کند . به عنوان مثال. “گربه کجاست؟” پس از مدتی آنها را تشویق کنید تا کلمات را با پرسیدن “آن چیست؟” بشناسد.


گوش دادن به داستانها ، کودک شما را با صداها و ریتم های انگلیسی عادت می دهد. داستان های متحرک یا کارتون ها در فان انگلیش در بخش فیلم آموزش زبان به کودکان در اختیار شما قرار میگیرد . استفاده از این محتواها راهی عالی برای کودکان در توسعه مهارت های گوش دادن و خواندن است.کودکان بزرگتر می توانند فعالیتهای خود را حتی در دسترسی شخصی و دوره اختصاصی خود بارگیری نمایند .

گام هشتم


استفاده از آهنگ ها : آهنگها واقعاً روشی بسیار اثربخش برای یادگیری کلمات جدید و بهبود تلفظ هستند. آهنگهای دارای عملکرد ویژه برای کودکان بسیار کم سن و سال هستند و تاثیرات بسیار خوبی میگذارند . آموزش زبان انگلیسی با شعر و آهنگ یکی روش های مرسوم آموزشی است .

سعی کنید آهنگ ها را با حرکات بدن ، اشاره و کمی رقص برای کودک چذاب تر نمایید . این اقدامات اغلب معنای کلمات موجود در آهنگ را بهتر نشان می دهند. آهنگ های سرگرم کننده و متحرک زیادی درفان انگلیش وجود دارد که می توانید با فرزندانتان به آنها گوش دهید.

گام نهم


آموزش گرامر : در مورد كودكان كوچكتر ، نیازی به آموزش صریح قواعد دستور زبان نیست. بلكه آنها را به شنیدن و استفاده از ساختارهای مختلف دستوری در این زمینه عادت می دهیم .

به عنوان مثال وقتی در مورد ظاهر كسی صحبت می كنید “have got” .یا استفاده از واژه “باید/نباید” وقتی در مورد قوانین مدرسه خود صحبت می کنند ، تمرین های مناسبی هستند .
شنیدن دستور زبان یا گرامر درست از کودکی به فرزند شما کمک می کند تا در بزرگسالی به طور طبیعی و درست از آن استفاده کند .برای کودکان بزرگتر متناسب با دوره و سطح آموزش در محتوای آموزشی نکات گرامری و طرز درست ، نوشتن در نظر گرفته شده است . فیلم ها ، مسابقه ها و بازی ها به بچه ها کمک می کند تا به شیوه ای سرگرم کننده و آرام یاد بگیرند.


صحبت پایانی :

فان انگلیش برنامه ریزی مناسبی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان انجام داده است . ما زیر ساخت های نرم افزاری و سخت افزاری مناسبی برای این موضوع تدارک دیده ایم . پس با ما برای استفاده از ظرفیت های کودکتان در آموزش زبان انگلیسی همراه شوید . آموزش زبان انگلیسی رایگان در منزل بدون محتوای باکیفیت ممکن نیست و قطعا ضعف های زیادی خواهد داشت و محتوای رایگان قطعا بی کیفیت است .

Related posts

فراهم کردن بهترین آموزش برای کودکم

چگونه بهترین آموزش ها برای کودکان را فراهم کنیم

تقریبا همه والدین به دنبال راهکاری های هستند تا بتوانند بهترین آموزش ها برای کودکان خود را فراهم آورند . بچه ها در مدرسه زندگی می کنند بنابراین واجب است که بهترین آموزش ها برای کودکان متناسب با برنامه مدرسه آنها تنظیم نماییم .

Read More
بهترین سن آموزش زبان انگلیسی چیست ؟

بهترین سن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

امروزه کمتر کسی پیدا می شود که اهمیت تسلط بر زبان انگلیسی را درک نکند.  از مدت ها پیش این زبان دیگر زبان دیپلماسی، اقتصاد و فرهنگ جهانی نبوده و به بخش مهمی از زندگی هر فرد روی کره زمین تبدیل شده است. با توجه به گفته قبلی، ما کاملا...

Read More
کارگاه مادر کودک برای یادگیری کودکان کم سن بسیار مناسب است

معیارهای انتخاب معلم تدریس خصوصی زبان به صورت آنلاین

یکی از روش های که برای آموزش زبان انگلیسی توسط والدین انتخاب میشود استفاده از خدمات تدریس خصوصی زبان به کودکان است . برخی از والدین بسیار حساس برای دریافت خدمات اختصاصی و افزایش اثر گذاری و بالا رفتن راندمان یادگیری کودک خود به دنبال تدریس خصوصی زبان برای...

Read More

Give a comment

تماس با مشاور آموزشی